ISSN: 2548-0472
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

SELİM İLERİ’NİN ‘YARIN YAPAYALNIZ’ ROMANINDA AŞKIN “ÖZEL” VE “DERİN” HALLERİ
(SPECIAL AND PROFOUND: MODES OF LOVE IN SELİM İLERİ’S NOVEL ‘YARIN YAPAYALNIZ’ )

Yazar : Ali Budak    
Türü :
Baskı Yılı : 2015
Sayı : 13
Sayfa : 7-30


Özet
Selim İleri, yapıtlarını, olaylar ve serüvenler üzerine, pek kurmaz; daha çok, duygulara ve yaşantılara yaslanır. Sıradışılığı ve çarpıcılığı da küçük ayrıntıların büyük derinliklerinde bulur; insanı, günlük hayatın içinde anlamaya ve anlamlandırmaya çalışır. Yarın Yapayalnız’da lezbiyen bir ilişkidir görünürde anlatılan, ama, aslında, aşktır sorgulanan. Selim İleri, bizi, yine, çok bilinen ve çok çiğnenen gerçekliklerin ötesine geçmeye, bir takım incelikler üzerine düşünmeye çağırmaktadır. Çalışmamız; bu dikkatler ışığında, Yarın Yapayalnız romanının, “bir aşkın halleri” anlatısı olarak okunması ve yorumlanması çabasıdır.

Anahtar Kelimeler
Selim İleri, Yarın Yapayalnız, Handan Sarp – Elem, Lezbiyen, Sevici, Nişantaşı – Kocamustafapaşa.

Abstract
Selim ileri does not construct their workpieces on the events and episodes rather relies on the emotions and experiences. He finds the extraordinariness and intensity within the great deeps of small details and attempts to comprehend and give the meaning the people within the daily life. It is seemingly mentioned a lesbian relation in his novel called Yarın Yapayalnız but actually the love has been investigated. Selim İleri invites us to transpass the widely known and mostly violated realities and reflect over the some nuances. Our study aims to read and interpret his novel called Yarın Yapayalnız as the narrative of “aspects of a love”.

Keywords
Selim İleri, Yarın Yapayalnız, Handan Sarp – Elem , Lezbiyen, Nişantaşı – Kocamustafapaşa.

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri