ISSN: 2548-0472
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Haberler

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 22

Değerli okurlar,

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları’nın 11. yılında 22. sayısıyla sizlerin huzurunda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Dergimiz her sayısıyla hem biçim hem de içerik olarak yenilenmeye, güncellenmeye ve modern çağın şartlarını yerine getirecek donanıma sahip olmaya devam ediyor. Editör ve yayın kurulumuzdan başlamak üzere makaleleriyle bizlere destek veren kıymetli hocalarımıza ve tüm yazarlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. Öte yandan dergimizde yayımlanan makalelerin okunma ve atıflanma oranları bizleri mutlu etmekte ve ayrıca dergimizin niteliği hakkında gururlandırmaktadır.

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları’nın 22. sayısının logosundan sayfa tasarımına kadar önceki sayılardan oldukça farklı olduğunu görmektesiniz. Dergimizin yenilenen çehresi tamamen uluslararası standartların gerekleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Her makalenin giriş sayfası ve bir makale için tanıtıcı bütün bilgileri ihtiva eder bir hâle getirilmiştir. Bu bakımdan yazara dair iletişim bilgileri ve tanıtıcı bilgiler, ilgili makalenin öz, abstract, anahtar kelimeler ve keywords bölümleri bu sayfa içerisinde yer almaktadır. Diğer taraftan makale alıntılanmak istendiğinde alıntının APA6 sistemine göre nasıl yapılması gerektiği yine bu sayfadadır. Sayfa altında yer alan karekod yazının yayımlandığı kaynağa okuyucuyu doğrudan götürecek şekilde tasarlanmıştır. Makalelerin uluslararası görünürlüğünü artırmak amacıyla “extended summary” bölümleri 21. sayımızda yayın ilkesi olarak kabul edilmişti. Türk edebiyatının dünya çapında görünür kılınması için atılan adımlardan yalnızca biri olan bu çaba, 22. sayımızdan itibaren yayımlanan tüm makalelere eklenmiştir.

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları


Creative Commons Hakkında -6.12.2018 14:46:23

Dergimiz ve dergimizdeki yazılar Creative Commons ile lisanslanmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

ULAKBİM -1.04.2019 14:10:34

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları ULAKBİM tarafından dizinlenmek üzere izlenmeye başlamıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri