ISSN: 2548-0472
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Haberler

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 24

Değerli Okurlar; Elinizde bulunan 24. sayı sekiz makale ve iki kitap tanıtım yazısından oluşmaktadır. Üzülerek belirtmek isteriz ki yayını için kabulüne karar verilen makale sayısı ile dergimize gönderilen makale sayısı arasında dikkate değer bir farklılık bulunmaktadır. Yapılan yayınların kalitesinin artırılması adına dergi olarak elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi, bir okul olarak çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek isteriz. Kitap tanıtım yazıları noktasında bu sayımızda Ahmet Duran Arslan ve Mustafa Karadeniz tarafından kaleme alınan kitap tanıtım yazıları, alana önemli katkılar sağlayan çalışmaların tanıtımına yöneliktir.

Dergimizin makaleleri ise danışmanlık süreci etkili ve verimli bir şekilde yürütülerek sonuçlanan sekiz eserden meydana gelmektedir. Çalışmaların sahasında özgün eserler olmalarının yanı sıra getirdikleri yeni teklif ve bakış açıları ile dikkatlerinizi çekeceğini umuyoruz. Daha ziyade tahkiyeli eserlerin modern kuramlarla birlikte yeniden okunduğu metinlerin ağırlıklı olduğu bu sayımızda üç tane de şiir tahlili bulacaksınız. Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları’nın bu özgün makalelerini sizlere sunarken tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un bir an önce gündemimizden çıkmasını diliyoruz. Yeni makalelerin yer alacağı sayılarımızla sağlık ve huzur dolu günlerde görüşebilmek dileğiyle…

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları


Creative Commons Hakkında -6.12.2018 14:46:23

Dergimiz ve dergimizdeki yazılar Creative Commons ile lisanslanmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

ULAKBİM -1.04.2019 14:10:34

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları ULAKBİM tarafından dizinlenmek üzere izlenmeye başlamıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri