ISSN: 2548-0472
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Haberler

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları 23

Değerli okurlar, Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları’nın 12. yılında 23. sayısıyla sizlerin huzurunda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Güncel dergicilik kavramı içerisinde oldukça özel bir alana, Yeni Türk Edebiyatı anabilim dalının ürünlerine yer veren dergimiz, bu yönüyle derinlikli çalışmaları içerisinde barındıran bir okul olarak muhataplarının karşısına çıkmaya gayret etmektedir. Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları’nın bünyesinde yayımlanan makalelerin yayımlanmadan önce ciddi bir editörlük ve hakemlik sürecinden geçtiğinin bilinmesini isteriz. Zira dergimiz yönetiminin ve hakemlerinin amacı bu yöndedir: Alana özgün bir katkı sunacak makalelerin okuyucuyla buluşmasını sağlamak, ilmî kıymeti yakalayamamış veya özgünlüğü olmayan makaleleri, yazarlarına katkı sunan tashih ve tavsiyelerle elemek ve son olarak bu alanda Türk kültürüne ve diline hizmet edecek genç akademisyenlerin yazılarını dergi içerisinde olgunluğa eriştirmek. Yayın kurulumuzla birlikte hakemlerimizin ortaya koyduğu bu üç başlığın dergimizin övünç kaynağı olduğunu belirtmemiz gerekir.

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları’nın bu özgün makalelerini sizlere sunarken tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un bir an önce gündemimizden çıkmasını diliyoruz. Yeni makalelerin yer alacağı sayılarımızla sağlık ve huzur dolu günlerde görüşebilmek ümidiyle…

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları


Creative Commons Hakkında -6.12.2018 14:46:23

Dergimiz ve dergimizdeki yazılar Creative Commons ile lisanslanmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

ULAKBİM -1.04.2019 14:10:34

Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları ULAKBİM tarafından dizinlenmek üzere izlenmeye başlamıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri