ISSN: 2548-0472
           
Home  |  Imprint   |  News  |  Contact  

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Summary


KENDİ ŞİİR ANLAYIŞININ DIŞINA DÜŞMÜŞ BİR ŞAİR: MEHMET ÂKİF’İN POETİK GÖRÜŞLERİ IŞIĞINDA SANATINA BİR BAKIŞ
Mehmet Âkif Ersoy, Türk edebiyatının adından sıkça söz edilen kişilerinden biridir. O, şiir türü çerçevesinde kalem ürünleriyle tanınmıştır. Fakat yaşadığı dönemin şartları içinde sosyal problemler uğruna sanatından taviz vermek durumunda kalmıştır. Düşüncelerini, eleştirel bakışını ve tekliflerini manzum metinler hâlinde ortaya koymuştur. Böyle olunca da şiiriyeti ötelemiş, düzyazıya, hikâye ve tiyatroya yaklaşan bir söylem geliştirme yoluna gitmiştir. Bu da onu asıl vadim dediği gerçek şiir sanatından uzaklaştırmış, bir manzum metin (hikâye ve tiyatro) yazarına yaklaştırmıştır.

Keywords
Mehmet Âkif Ersoy, şiir, manzum hikâye, tiyatro.

Advanced Search


Announcements

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri