ISSN: 2548-0472
           
Home  |  Imprint   |  News  |  Contact  

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Summary


HİLMİ YAVUZ’UN ÇÖL ŞİİRLERİ’ˆNDE VARLIK SORGULAMASI
Doğu ve Batı geleneğini geniş kültür birikimiyle eserlerine taşıyan Hilmi Yavuz, modern dünyanın boşluğunu ‘sahih şiir’ ile doldurmaya çalışır. Doğu ve Batı kaynaklarından beslenerek oluşturduğu Çöl Şiirleri’ni geleneğin modernle birleşimi sonucunda ortaya koyar. ‘Çöl’ün insanlığın varoluşundan bu yana yüklendiği mânâ Hilmi Yavuz’un şiirinde yeniden canlanır. Her okuyucu çölü yeni çağrışımlarla kendine özgü olarak anlamlandıracaktır. Bu yazıda da Hilmi Yavuz’un Çöl Şiirleri çerçevesinde çölün varoluştaki ve varlık olarak insanın çöldeki konumu üzerinde durulmaya çalışılacaktır.

Keywords
Hilmi Yavuz, şiir, çöl, varlık, varoluş.

Advanced Search


Announcements

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri