ISSN: 2548-0472
           
Home  |  Imprint   |  News  |  Contact  

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Summary


DOĞUMUNUN 160. VE ÖLÜMÜNÜN 75. YILI DOLAYISIYLA ABDÜLHAK HÂMİD TARHAN BİBLİYOGRAFYASI
Birkaç nesli görecek kadar uzun bir ömür süren Abdülhak Hâmid (1852-1937), Türk edebiyatındaki yeri ile paralel olarak hakkında pek çok eser verilmiş önemli isimlerden biridir. Abdülhak Hâmid hakkında verilen eserler de onun şahsiyeti etrafında süregelen tartışmalar gibi övgü ve yergi gibi zıt iki kutbu barındırır. Doğumunun 160. ve ölümünün 75. yılı dolayısıyla hazırlanan bu bibliyografyada, önceki çalışmalar gözden geçirilmiş ve günümüze kadar ulaşan çizgide eklemeler yapılmıştır. Bibliyografya Abdülhak Hâmid’in kendi eserleri hakkında yazılan eserler olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Bibliyografya kayıtlarında kronolojik dizim tercih edilmiştir.

Keywords
Abdülhak Hâmid Tarhan, bibliyografya, Tanzimat Edebiyatı, araştırma, şair-i âzam.

Advanced Search


Announcements

    Fee Request

    In accordance with the decision taken by UAK in the policy of looters journals, the Editorial Board decided to deposit 250 Turkish Liras to the account mentioned in article 14 of the author's manual before the referee process of each article submitted to the New Turkish Literature Researches. It is announced to the public.


    Editorial Board Resolution

    Dear writers, From the 22nd issue of the Modern Turkish Literature Researcher, wants an extended English summary which is 700-1000 words at the end of each article.Adres :
Telefon :0-532 6574569 (Sekreterya) Faks :
Eposta :editor@ytearastirmalari.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri